demonstratiecartoon-3-

Beste leden van de BVVW,

Dit bericht is belangrijk voor degenen die naar Den Haag gaan. Aansluitend op de demonstratie van woensdag 16 oktober, vindt de commissie vergadering 'Infrastructuur en Milieu' van de 2e Kamer plaats. Deze vergadering is een half uur vervroegd. Daarom hebben we het tijdstip van de demonstratie ook een half uur vervroegd. Nog een belangrijk punt, neem uw legitimatiebewijs mee. Hieronder meer informatie.

 1. Algemeen

De BelangenVereniging Vrij Wonen ( BVVW) organiseert op 16 oktober 2013 een demonstratie op het Plein in den Haag.
De demonstratie vindt plaats aan de 2e kamerzijde van het Plein.
Het doel van de demonstratie is de commissieleden van de Tweede Kamer - Infrastructuur en Milieu - duidelijk te maken dat de problematiek rondom recreatiewoningen nog zeker niet opgelost is en dat de rapportage hierover door het VNG niet juist is.
Het tijdstip van de demonstratie is: vanaf 13.30 uur tot 14.30 uur.
De deelnemers aan de demonstratie zullen worden opgeroepen naar de commissievergadering te gaan.
De commissievergadering begint om 14.30 uur en kan duren tot 17.30 uur.

2. Voorbereiding

Voor het begin van de demonstratie worden maskers, buttons en fluitjes uitgedeeld aan de aanwezige demonstranten, zowel bij het station als op het Plein.
Degenen die met de trein arriveren worden door Madelon van Hartingsvelt en de fam. Manten op het station opgevangen vanaf 12.45 tot 13.15 uur. Daarna lopen zij gezamenlijk naar het Plein. Madelon draagt een bord met BVVW, zodat zij herkenbaar is. De demonstranten vertrekken na aankomst van de trein die om 13.14 uur in den Haag arriveert.

3. Organisatie

De actieleider is Bart Engelen. Hij is, evenals de andere bestuursleden, herkenbaar aan een badge. U wordt verzocht - maar dat spreekt vanzelf - om geen afval achter te laten.

4. Toespraak

De voorzitter van de BVVW houdt een toespraak. Het tijdstip wordt aangegeven door de actieleider. Omdat we om 14.30 uur al richting commissievergadering gaan zal het tijdstip van de toespraak vlak na 13.30 uur liggen.

5. De commissievergadering

De commissievergadering begint om 14.30 uur. Het is niet duidelijk hoe laat het onderwerp recreatiewoningen behandeld wordt. We roepen iedereen op om het gebouw van de Tweede Kamer in te gaan en in ieder geval de opening van de vergadering mee te maken. Het doel hiervan is dat de commissieleden de indruk krijgen dat het om veel mensen gaat. Om toegang te krijgen tot de Tweede Kamer dient u zich te legitimeren. U krijgt dan een bezoekerspas. Als bezoeker moet u door een detectiepoortje lopen. Uw bagage gaat door een scanapparaat. Ook moet u uw jas en tas afgeven bij de garderobe. Het bijwonen van een vergadering is aan regels gebonden. Zo mogen er geen foto's genomen worden vanaf de publieke tribune. Ook is het niet toegestaan om, in woord of gebaar, te reageren op wat er in de zaal door politici wordt gezegd.

6. Adres:

Het adres is Plein 2, Den Haag, maar de bezoekersingang vindt u bij Lange Poten 4. Als u de trein neemt stapt u uit op het Centraal Station.

Mocht u het nodig hebben, hier aanwijzingen hoe u bij de Tweede Kamer terecht komt:

Vanaf Den Haag Centraal (te voet)

Loop aan de voorkant het station uit. Sla dan linksaf, naar de Bezuidenhoutseweg. Loop vervolgens alleen maar rechtdoor, het water over, over de Herengracht en de Korte Poten. Loop langs het Plein rechtdoor Lange Poten in. Na 100 meter is de ingang aan uw rechterhand, op nummer 4. Vanaf het station is het ongeveer 10 minuten lopen.

Vanaf Den Haag Centraal (per tram)

De trams richting Den Haag-Centrum vertrekken vanaf het tramplatform boven het station. Neem hiervoor de trap aan de linker- of rechterzijde in het station. Alle trams richting centrum (lijn 2 en 6, en RandstadRail 3 en 4) stoppen bij halte Spui (in de tramtunnel). Stap daar uit en ga rechts de trap op. Neem vervolgens de uitgang aan uw linkerhand (uitgang J - Spui). Boven aan de roltrap gekomen, steek rechts de trambaan en de straat over. Loop vervolgens naar links en neem de eerste straat rechts (Lange Poten). De ingang is op nummer 4.

Met de auto

Vanaf 7 januari 2013 is het Binnenhof een jaar lang moeilijker bereikbaar. Door ingrijpende werkzaamheden is er geen verkeer over de Bosbrug mogelijk. De Bosbrug, gelegen tussen het Malieveld en het ministerie van Financiën, is een belangrijke toegangsweg naar het Binnenhof.

Omleidingen voor auto's

Tijdens de afsluiting van de Bosbrug moet autoverkeer rekening houden met ernstige verkeershinder en langere reistijden. Wit u Den Haag bezoeken? Neem dan waar mogelijk het openbaar vervoer.

Om bij het Binnenhof te komen zijn er verschillende omleidingen. Kijk voor de meest actuele verkeersinformatie op www.denhaag.nl .

Parkeergarage
Aan het eind van de Lange Houtstraat kunt u parkeergarage Plein inrijden. De ingang van de Tweede Kamer is aan Lange Poten 4. Als u de parkeergarage uitkomt, ga dan links om het gebouw heen. Na 100 meter is de ingang aan uw rechterhand.

 

 

demonstratiecartoon-3-

Beste leden van de BVVW,

Dit bericht is belangrijk voor degenen die naar Den Haag gaan. Aansluitend op de demonstratie van woensdag 16 oktober, vindt de commissie vergadering 'Infrastructuur en Milieu' van de 2e Kamer plaats. Deze vergadering is een half uur vervroegd. Daarom hebben we het tijdstip van de demonstratie ook een half uur vervroegd. Nog een belangrijk punt, neem uw legitimatiebewijs mee. Hieronder meer informatie.

 1. Algemeen

De BelangenVereniging Vrij Wonen ( BVVW) organiseert op 16 oktober 2013 een demonstratie op het Plein in den Haag.
De demonstratie vindt plaats aan de 2e kamerzijde van het Plein.
Het doel van de demonstratie is de commissieleden van de Tweede Kamer - Infrastructuur en Milieu - duidelijk te maken dat de problematiek rondom recreatiewoningen nog zeker niet opgelost is en dat de rapportage hierover door het VNG niet juist is.
Het tijdstip van de demonstratie is: vanaf 13.30 uur tot 14.30 uur.
De deelnemers aan de demonstratie zullen worden opgeroepen naar de commissievergadering te gaan.
De commissievergadering begint om 14.30 uur en kan duren tot 17.30 uur.

2. Voorbereiding

Voor het begin van de demonstratie worden maskers, buttons en fluitjes uitgedeeld aan de aanwezige demonstranten, zowel bij het station als op het Plein.
Degenen die met de trein arriveren worden door Madelon van Hartingsvelt en de fam. Manten op het station opgevangen vanaf 12.45 tot 13.15 uur. Daarna lopen zij gezamenlijk naar het Plein. Madelon draagt een bord met BVVW, zodat zij herkenbaar is. De demonstranten vertrekken na aankomst van de trein die om 13.14 uur in den Haag arriveert.

3. Organisatie

De actieleider is Bart Engelen. Hij is, evenals de andere bestuursleden, herkenbaar aan een badge. U wordt verzocht - maar dat spreekt vanzelf - om geen afval achter te laten.

4. Toespraak

De voorzitter van de BVVW houdt een toespraak. Het tijdstip wordt aangegeven door de actieleider. Omdat we om 14.30 uur al richting commissievergadering gaan zal het tijdstip van de toespraak vlak na 13.30 uur liggen.

5. De commissievergadering

De commissievergadering begint om 14.30 uur. Het is niet duidelijk hoe laat het onderwerp recreatiewoningen behandeld wordt. We roepen iedereen op om het gebouw van de Tweede Kamer in te gaan en in ieder geval de opening van de vergadering mee te maken. Het doel hiervan is dat de commissieleden de indruk krijgen dat het om veel mensen gaat. Om toegang te krijgen tot de Tweede Kamer dient u zich te legitimeren. U krijgt dan een bezoekerspas. Als bezoeker moet u door een detectiepoortje lopen. Uw bagage gaat door een scanapparaat. Ook moet u uw jas en tas afgeven bij de garderobe. Het bijwonen van een vergadering is aan regels gebonden. Zo mogen er geen foto's genomen worden vanaf de publieke tribune. Ook is het niet toegestaan om, in woord of gebaar, te reageren op wat er in de zaal door politici wordt gezegd.

6. Adres:

Het adres is Plein 2, Den Haag, maar de bezoekersingang vindt u bij Lange Poten 4. Als u de trein neemt stapt u uit op het Centraal Station.

Mocht u het nodig hebben, hier aanwijzingen hoe u bij de Tweede Kamer terecht komt:

Vanaf Den Haag Centraal (te voet)

Loop aan de voorkant het station uit. Sla dan linksaf, naar de Bezuidenhoutseweg. Loop vervolgens alleen maar rechtdoor, het water over, over de Herengracht en de Korte Poten. Loop langs het Plein rechtdoor Lange Poten in. Na 100 meter is de ingang aan uw rechterhand, op nummer 4. Vanaf het station is het ongeveer 10 minuten lopen.

Vanaf Den Haag Centraal (per tram)

De trams richting Den Haag-Centrum vertrekken vanaf het tramplatform boven het station. Neem hiervoor de trap aan de linker- of rechterzijde in het station. Alle trams richting centrum (lijn 2 en 6, en RandstadRail 3 en 4) stoppen bij halte Spui (in de tramtunnel). Stap daar uit en ga rechts de trap op. Neem vervolgens de uitgang aan uw linkerhand (uitgang J - Spui). Boven aan de roltrap gekomen, steek rechts de trambaan en de straat over. Loop vervolgens naar links en neem de eerste straat rechts (Lange Poten). De ingang is op nummer 4.

Met de auto

Vanaf 7 januari 2013 is het Binnenhof een jaar lang moeilijker bereikbaar. Door ingrijpende werkzaamheden is er geen verkeer over de Bosbrug mogelijk. De Bosbrug, gelegen tussen het Malieveld en het ministerie van Financiën, is een belangrijke toegangsweg naar het Binnenhof.

Omleidingen voor auto's

Tijdens de afsluiting van de Bosbrug moet autoverkeer rekening houden met ernstige verkeershinder en langere reistijden. Wit u Den Haag bezoeken? Neem dan waar mogelijk het openbaar vervoer.

Om bij het Binnenhof te komen zijn er verschillende omleidingen. Kijk voor de meest actuele verkeersinformatie op www.denhaag.nl .

Parkeergarage
Aan het eind van de Lange Houtstraat kunt u parkeergarage Plein inrijden. De ingang van de Tweede Kamer is aan Lange Poten 4. Als u de parkeergarage uitkomt, ga dan links om het gebouw heen. Na 100 meter is de ingang aan uw rechterhand.